Puchar Podlasia

Dystansem klasycznym zakończył się Puchar Podlasia w RJnO. Szkoda, że 65% młodych zawodników z K/M12-20 wyjechało do domu po sztafetach. Od razu powiedziano mi, że sztafety trzeba było zrobić na końcu. Niestety, nadal dla sporej części uczestników i trenerów liczą się tylko blachy z MP.

Nowością było rozegranie dystansu pościgowego, ale tak jak ze znalezieniem chętnego do organizacji zawodów ze startu masowego, tu będzie jeszcze o wiele trudniej i raczej znowu świat wprowadzi taki dystans w życie, a my będziemy się przyglądać, tak jak było ze startem masowym (rok 2006 po raz pierwszy w Polsce na Mistrzostwach Europy zbudowałem takie trasy).

Komunikat techniczny Pucharu Podlasia

Zalecam pobranie i zapoznanie się z Biuletynem nr 2 (komunikat techniczny) Pucharu Podlasia. Znajdziecie tam parametry tras na poszczególne etapy, opis zasad przeprowadzenia poszczególnych startów, mapy lokalizacyjne miejsc startu i mety na poszczególne starty. Z tych map wynika jasno, po jakim terenie i kiedy można poruszać się i bardzo proszę o przestrzeganie tych zasad. Jest jeszcze mapa rozgrzewkowa w pobliżu centrum zawodów należy samemu sobie ją wydrukować, jeśli ktoś chce z niej skorzystać. Mapa była wstępnie tylko aktualizowana 2 lata temu.

Drugi termin zgłoszeń

Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń na Puchar Podlasia w RJnO. Opłata wpisowego na konto organizatora decyduje o tym, czy zgłoszenie będzie traktowane jako w pierwszym terminie. Drugi termin jest do 24 kwietnia - wpisowe jest wyższe, ale nie ma tragedii, bowiem jego stawka odpowiada wysokości ustalonej przez PZOS na ten rok. Nie wszystkie kluby zgłosiły w I terminie zespoły sztafetowe. Liczy się data wpłynięcia opłaty startowej na konto organizatora określona w regulaminie.

Aktualizacja regulaminu

W marcu zostały zakończone prace w terenie związane z aktualizacją map. Jest bardzo dużo powalonych drzew na drogach, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z Leśnictwem Czarna Wieś Kościelna zostaną one w większości usunięte z dróg (około 70 drzew). Podczas ostatniej wizyty w terenie zostanie to zweryfikowane przez autorów map. Został także zaktualizowany regulamin zawodów: nie będzie Mistrzostw Polski Leśników oraz startu w Supraślu we wtorek. Nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna Pucharu Podlasia za starty indywidualne, ale w zamian każdy startujący otrzyma pamiątkowy medal.

Podlasie Cup 2022

Again, I am pleased to invite all MTBO enthusiasts to participate in the next Podlasie Cup and visit the beautiful corners of this amazing region of Poland. This year, the competition will last as long as four days and will start on the last Saturday of April and end on May 3, on the 231st anniversary of the adoption of the May 3rd constitution.

The competition center will be located in Czarna Wieś Kościelna, which is located on the Podlasie Folk Handicraft Trail. There are still pottery workshops here, where hand-made gray ceramics have been made since the 18th century. It is worth visiting the studio of Mr. Mirosław Piechowski. We will also find the forge of the blacksmith Mieczysław Hulewicz. It is also worth going to the nearby Zamczysko, where Mr. Mieczysław Baranowski from aspen wood, using simple tools, conjures up, still used in the household, spoons, vegetables and scoops.

Last comments

TopicWhenWhoWhat
Puchar Podlasia RJnO - Listy30/04 01:29alftanKategorie M40, M45, M50 -
Komunikat techniczny Pucharu29/04 22:29karolaGdzie odbiera się numery
Puchar Podlasia RJnO - Listy29/04 14:52awZgłaszam błąd w listach
Komunikat techniczny Pucharu28/04 19:37janWkradł się mały błąd w
Subscribe to Front page feed